V takovém skladu musí být skladník, který má naprosto přesně vědět co a kde je, a hlavně kolik toho kde je. Pokud to nezvládá, je čas pořídit dalšího, nebo vyzkoušet osvědčený skladový program. Ten zastane spoustu práce, kterou skladník nestíhá.
Tento program je třeba nejprve navrhnout pro specifické požadavky klientů. To znamená, že program bude zaznamenávat skutečně to, co majitel chce a co potřebuje. U tkalců třeba spotřeba nití. Soft rozezná, kolik je už ze skladu pryč a že je třeba nitě doplnit. Nikdo nemusí sedět a počítat kdy se tak stane, a když už k tomu dojde jen klikne někam na monitoru a zboží se objedná samo. Materiál přijde, tkalci mohou dále tkát a tím i zajistit dostatek plátna třeba na košile, nebo na deky.
Samozřejmě že každý skladový program se „šije“ na míru. Jen těžko lze použít nějaký všeobecný, kde jablka jsou jako hrušky a naopak. Už proto jde o náročnou práci s přípravou a následně celým sestavením tak, aby to klapalo na první pokus, a ne aby se to každou chvíli sesypalo na jednu hromadu. Obrazně i doslovně.
Každý, kdo alespoň minimálně jednou měl někdy se skladem co do činění, tak ví, že to není žádná legrace, když jde na druhý konec jen proto, aby zjistil, že žádaný vrták, či cokoli jiného tam není. Při skladovém softwaru jen klepne a vidí to ihned, z pohodlí své židle či křesla ve své kanceláři. Žádné chození někam, ale klid a pohoda. Žádný člověk si nemůže pamatovat stovky, ne-li tisíce kusů které ve své zásobárně má, a takto o nich ví. Buď se na monitor podívá sám, nebo je již dávno programem varován. Většinou je to druhá možnost, protože i to se dá nastavit, jako spousta jiných věcí. Třeba i drobností a maličkostí, jako jsou šarže, sériová čísla, počet kusů v nějaké sadě, prostě vše dle přání a rozkazu.
Dokonalý přehled skladových zásob tak bude mít jak program, tak i jeho obsluha. To, že je to velká výhoda snad ani není třeba rozebírat, natož o tom vůbec psát.