Pojem levitace znamená vznášení objektu, které se nedá vysvětlit přírodními zákony, tento kousek byl využíván hlavně iluzionisty. Z hlediska fyziky se tento pohyb předmětu dá vysvětlit jako působení silného magnetického pole vlivem supravodivosti. Dalším vysvětlením, proč předměty létají, mohou být zvukové vlny, které za určitých podmínek dokáží hýbat s věcmi.
1.Rychlejší než světlo
Teorie Alberta Einsteina, že nejrychlejší je světlo, je známa. Američtí vědci však přišli na to, že superluminální akustické zvukové vlny jsou schopny za určitých podmínek rychlost světla překonat. Využití zvuku má tak před sebou dlouhou cestu.
2. Létání
Zvuk jako takový se vlní a šíří prostorem, konkrétně vzduchem a za určitých podmínek vytvoří tlak vzduchu a ten pak hýbe předměty. Tento pokus uskutečnili vědci před několika lety v Tokiu, kdy do prostoru umístili několik reproduktorů a jejich zvuk pak dokázal udržet ve vzduchu drobné věci, ať pevné nebo kapalné. Zatím se nedaří přemisťovat větší věci, „nejtěžší“ zatím byla matka o průměru 6 mm. Tyto pokusy ovšem nejsou novinkou posledních let, vědci se jimi zabývali již před čtyřiceti lety. Na jedné z japonských univerzit vzniká technologie, jejímž základem jsou ultrazvukové vlny, ty dokáží pohybovat malými předměty bez ohledu na gravitaci. Změnami ve zvukových vlnách je možné věci vzduchem i přesouvat, a to do jakékoliv strany. Spojením některých vln vznikly tzv. vlny stojaté, které slouží jako suspendační síla a drží stále stejnou pozici.
3. Využití
Pro praxi se zatím s přenosem předmětů či živých objektů nepočítá. Další výzkum by měl přinést odpovědi na otázky stability levitace, velikosti levitujících předmětů či délku jejich létání, manipulaci s více objekty najednou. Možnosti zvuku mají stále svá tajemnství a lidé se po celá staletí snaží do nich proniknout.