Skákání mají rády nejen děti. Také dospělí se mu s chutí věnují venku i uvnitř. Pro mnohé z nás se stal „jumping“ oblíbenou sportovní aktivitou. A nechodíme skákat jen na lekce do sportovních center. Často je malá sportovní trampolína součástí naší malé či větší domácí tělocvičny. Můžeme na ní účinně trénovat. Trampolínu zahradní i malou domácí, ale také náhradní díly na trampolínu se rozhodně vyplatí koupit ve specializovaných obchodech se sportovním náčiním. Tam je zaručena kvalita a bezpečnost výrobků. Pohyb má přinášet radost a zdraví, ne zbytečné a nebezpečné úrazy!
První skákali dávní obyvatelé severu
Výrobci prvních zařízení podobných trampolínám byli prý domorodí předchůdci Eskymáků – Inuiti. Bydleli v Grónsku a v Kanadě. Základem „trampolíny“ byla kůže mrožů. Později, v 19. století, začali hasiči používat k měkčímu a bezpečnějšímu doskoku zachraňovaných lidí sítě. Podobné sítě používali také artisté v cirkusech. Jejich materiál je považován za předchůdce materiálů dnešních moderních trampolín. Artisté se od nich už odráželi, ovšem o skákání, jako ho známe dnes, ještě zdaleka nešlo. To se začalo „rozšiřovat“ až později. Ve století dvacátém. Dnes tato aktivita není jen prací profesionálů, ale věnují se mu zkrátka všichni, které baví. Zaskákat si můžeme klidně s celou rodinkou také v trampolínových parcích, které najdeme ve větších městech. Pro milovníky skákání je to skvělý celodenní výlet. Je to velice vhodný způsob, jak ze sebe dostat přebytečnou energii a zbavit se stresu!
Skákání nás dostane do kondice
Pokud se skákání věnujeme pravidelně, budeme fit. Vylepší naši kondici, podpoří zdravé hubnutí a pružnost celého těla. A nezatěžuje naše klouby! To je výborné hlavně pro ty z nás, co se potřebují zbavit nadváhy. Při tomto cvičení účinně posílíme svaly i kosti. Pracujeme s těžištěm těla, takže zlepšujeme rovnováhu a koordinaci pohybů. Pro své tréninky využívají trampolíny i profesionální sportovci. A dokonce i kosmonauti po návratu z náročných vesmírných misí!